Do czego służą tabliczki informacyjne

15 września 2016

Tabliczki informacyjne znajdziesz na www.poniedzialek.pl/tabliczki-informacyjne-na-drzwi

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi, jednak dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, wzrasta także nasze bezpieczeństwo. Sprawdźmy więc jakiego typu tabliczki informacyjne najczęściej spotykamy oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – służą bezpieczeństwu i sygnalizują o zagrożeniach

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które znakują budynki – bloki, biurowce, urzędy, szpitale. Sprawiają, że bezproblemowo odnajdziemy np. przedszkole. Warto jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone wyłącznie na zewnątrz budynków, bo bardzo często można je również zauważyć w środku. To ogromny zespół znaków, które z reguły służą bezpieczeństwu i komunikują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają znalezienie właściwego pokoju lub urzędnika w wielkich biurowcach – w urzędach przy wejściu znajdują się tabliczki z określeniami referatów. Szukasz burmistrza czy wydziału komunikacji? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to bez problemu. Podobnie istotne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska pracowników, które znajdujące się przy drzwiach. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany informacji na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – aspekt bezpieczeństwa

Tabliczki informacyjne są w końcu nakazywane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Pokazują wyjścia awaryjne, wskazują strefy służbowe, komunikują o trujących substancjach. Biura mają obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, funkcjonują również specjaliści ds. BHP, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z trwałych surowców (np. PCV), niejednokrotnie świecą w ciemności i można je błyskawicznie zamontować.

Dane adresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]