Oprawy oświetlenia ewakuacyjnego

25 lipca 2016

Jeśli marzysz o tym, aby Twoja hala produkcyjna, placówka lub sala konferencyjna były zgodne z wymogami bezpieczeństwa i higieny pracy, to zaopatrz się w oprawy oświetlenia dróg ewakuacyjnych. Na rynku dostępne są produkty o różnej mocy i szerokiej gamie wzorców. Przy pomocy opraw awaryjnych, etykieta z ludzikiem na zielonym tle będzie wyraźnie pokazywała wszystkim drogę ewakuacyjną. Fachowe oprawy oświetlenia ewakuacyjnego mogą uratować wiele ludzi – z tego powodu nie warto oszczędzać w czasie tego typu zakupów.

Sens stosowania opraw oświetlenia ewakuacyjnego

Z oświetlenia ewakuacyjnego korzysta się podczas zaniku zasilania opraw do oświetlenia podstawowego. Oprawy awaryjne muszą być podłączone do źródła niezależnego od źródła ładowania oświetlenia podstawowego. Wszystko po to, aby w w sytuacji kryzysowej zapewnić ludziom bezpieczne i sprawne opuszczenie budynku.

Rodzaje opraw oświetlenia ewakuacyjnego

Wyżej opisane oprawy dostępne są w wersjach jedno- i dwustronnych. Poza tym możemy wybrać rodzaje podłączone do zasilania centralnego albo posiadające wewnętrzną baterię. W branży są również oprawy oświetlenia ewakuacyjnego, które umożliwiają regulację rozsyłu światła.