Tablice szkolne – sklep

26 października 2016

Trudno jest wyobrazić sobie bez nich prowadzenie lekcji, jednak zastosowanie znajdują nie tylko w edukacji – używają ich także firmy prowadzące kursy i placówki kulturalne. Tablice szkolne, bo o nich właśnie mowa niedawno naprawdę wyewoluowały. Obecnie z użycia wychodzą zielone lub czarne tablice, a ich miejsce zajmują nowocześniejsze sprzęty, warto więc sprawdzić, z jakich tablic najczęściej się dziś korzysta.

Tablice szkolne na kredę

Chociaż są stopniowo zastępowane przez nowsze typy, kredowe tablice szkolne stale są używane. Choć posiadają oczywiste słabe strony – do ich używania niezbędna jest kreda, problemy może powodować również zachowanie ich w czystości – jednak nadal nie brakuje ich zwolenników, a dla wielu osób stanowią wręcz ikonę czasów szkolnych.

Białe tablice szkolne

Właśnie one wypierają czarne tablice. Nie są kosztowne, a ich użytkowanie nie jest źródłem najmniejszych nawet trudności. Wyglądają nadzwyczaj dobrze, zaś dzięki temu, że są wyprodukowane ze stali, mogą być użyte do przymocowania tekturowych planszy z użyciem magnesów.

Nowe technologie w tablicach szkolnych

Można je kupić od niedawna, ale już zdobyły sporą popularność szczególnie w początkowych etapach nauki. Cyfrowe tablice szkolne to najwygodniejsze produkty tego typu – z ich wykorzystaniem prezentacja właściwie dowolnych treści jest bardzo łatwa, a ich eksploatacja nie wymaga żadnych wysiłków. Wykazują niestety pewne wady. Jakie? Ich kupno jest często za dużym wydatkiem.