Bezpieczny i nowoczesny grzejnik na podczerwień

29 listopada 2016

Grzejnik na podczerwień to nowoczesny sposób ogrzewania budynków. Pozwala on na uzyskanie dużych oszczędności, rewelacyjnie sprawdza się w polskim klimacie i służy do nagrzania całego lokalu. Zobaczmy zatem co sprawia, że grzejnik na podczerwień już wkrótce może zastąpić tradycyjne metody ogrzewania.

Grzejnik na podczerwień – niezwykle ekologiczne

Panele grzewcze emitujące podczerwień wyprodukowane są z najwyższej jakości tworzywa, które gwarantuje doskonałe efekty. W przeciwieństwie do kaloryferów, tutaj ciepło rozchodzi się równomiernie. Zarówno przy przy podłodze, jak i suficie, odczuwalna jest jednakowa temperatura. Ogrzewanie IR stosuje się na rozmaite powierzchnie – do konstrukcji wewnętrznych, podłóg. Montuje się go zarówno w miejscach suchych oraz o dużej wilgotności. Płyty są elastyczne oraz niesamowicie dyskretne – możemy je ukryć poprzez malowanie albo rozmaite okładziny.

Grzejnik na podczerwień – zdrowie i bezpieczeństwo

Ciepło wytworzone przez grzejnik na podczerwień kumuluje się w domu, znika też nadmierna wilgoć. Dzięki temu zmniejszają się koszty na ogrzewanie. Wyprodukowane powietrze jest również bezpieczne – dowiedziono, że świetnie oddziałuje na organizm człowieka i zmniejsza niebezpieczeństwo wystąpienia chorób układu oddechowego, które powodują klasyczne metody ogrzewania. Nie mamy tutaj do czynienia ze zjawiskiem cyrkulacji, dzięki czemu ciepło w pomieszczeniu jest higieniczne i nie rozprzestrzenia szkodliwych pleśni. Kolektory na podczerwień gwarantują 2 rodzaje ciepła: uzyskiwane bezpośrednio z paneli oraz oddawane przez znajdujące się w pomieszczeniu przedmioty. Metoda ta powoduje, iż grzejniki na podczerwień za jakiś czas mogą zastąpić standardowe sposoby ogrzewania pomieszczeń.