Folia grzejna – ogrzewanie domu

29 października 2016

Ogrzewanie podłogowe staje się ostatnimi laty naprawdę cenione. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, bo w wielu aspektach wypada ono lepiej niż pozostałe rodzaje ogrzewania. Jego właściciele najbardziej doceniają wygodę, którą daje ono zimą naszym stopom. Oprócz tego, jest także estetyczne oraz bezpieczne, zaś rozkładając energię regularnie minimalizujemy tą metodą koszty. Jednym z najkorzystniejszych rozwiązań w dziedzinie ogrzewania podłogowego jest folia grzewcza. Z jakich względów?

Montaż folii grzewczej – wystarczy tylko parę godzin

Ułożenie folii grzewczej nie sprawi większego problemu. Dzięki niewielkiej grubości tego materiału, jesteśmy w stanie zamontować ją już pod gotową podłogą – w tym celu wystarczy zdjąć parkiet, ułożyć folię i znów wstawić panele. Wprawionemu specjaliście nie zajmie to więcej niż trzy godziny, a skutki zauważalne są od razu.

Folia grzewcza jest efektywna

Dzięki użyciu specjalnych wsadów karbonowych, do ogrzania pomieszczenia potrzebna jest znacznie mniejsza doza energii, niż w przypadku pozostałych technik. Efektywność, jaką charakteryzuje się folia grzewcza korzystnie wpływa na nasz budżet – wybierając akurat ów typ ogrzewania podłogowego, jesteśmy w stanie znacznie ograniczyć ponoszone co miesiąc koszty.

Jaką folię grzewczą kupić?

Należy pamiętać, że folia grzewcza niekiedy może być niebezpieczna. Przy jej wyborze musimy sprawdzić, czy pełniąca funkcję przewodnika miedź nie nie dotyka w żaden sposób wkładów karbonowych. Żeby ustrzec się ryzyka pożaru, warto stosować te produkty, gdzie obydwa surowce odseparowane są srebrnym izolatorem.