Korzyści z montażu panelu grzewczego

11 czerwca 2016

Panel grzewczy to urządzenie, z którym można pogodzić niezwykły design z wielką funkcjonalnością. Wykorzystując fale podczerwone, jest w stanie prędko dogrzać każde wnętrze, nie psując przy tym jego wyglądu, a tym odróżnia się na tle systemów składających się z grzejników. Panel grzewczy bywa najchętniej używany we wnętrzach o metrażu maksymalnie 25 m2, gdyż to tam osiąga najwyższą efektywność. Czemu opłaca się go kupić? Jak działa panel grzewczy?

Panel grzewczy – konstrukcja

Panel grzewczy, jak już napisaliśmy, stosuje promieniowanie podczerwone. Generuje zatem energię przywodzącą na myśl światło słoneczne. Promieniowanie jest niewidoczne dla ludzi, a przy tym okazuje się także całkowicie niegroźne. Panel grzewczy emituje energię, którą następnie pobierają najróżniejsze będące we wnętrzu meble i oddają z powrotem. Gwarantuje to domownikom dużo większy komfort niż zwykłe systemy ogrzewania.

Panel grzewczy – czemu warto?

Panel grzewczy dobrze zamontować nie tylko ze względu na wygodę. To bowiem idealny rodzaj CO dla ludzi walczących z uczuleniami, ponieważ nie wzbija powietrza znad posadzki. Wraz z gorącym powietrzem unoszą się również drobnoustroje, wywołujące alergie. Panel grzewczy oprócz tego umożliwia optymalizację kosztów – w przeciwieństwie do konkurencyjnych systemów, wykorzystuje nawet dziewięćdziesiąt dziewięć procent energii. Panel grzewczy charakteryzuje także łatwy montaż – poradzimy sobie z nim sami w kilka godzin.