Nagrzewnice wodne

1 września 2016

Tradycyjne grzejniki mogą być używane tylko w niewielkich pomieszczeniach, ale w dużych obiektach są zazwyczaj niewystarczające. W magazynach o dużym metrażu o wiele korzystniejszym wyborem okażą się maszyny takie jak nagrzewnica wodna. Jak skonstruowane są opisywane maszyny i z jakiego powodu opłaca się postawić na ich kupno?

Jak zbudowana jest nagrzewnica wodna?

Opisywane urządzenia wypadają lepiej od zwykłych grzejników pod tym względem, że zamiast promieniować nagrzanym powietrzem, rozprowadzają je po całym obiekcie. Składają się na nie element grzewczy, który czerpie energię z instalacji CO i wiatrak, natomiast wszystkie części umieszczone są w aluminiowej skrzynce. Nagrzewnice wodne nabyć można w kilku wersjach – stacjonarne, mobilne oraz wiszące.

Co jest najważniejsze przy wyborze nagrzewnicy wodnej?

Nagrzewnice posiadają różną moc – od 10 do 60 kW. Nie należy zapominać, że siła cechująca nagrzewnice wodne rzutuje nie tylko na wygodę używania ogrzewanego obiektu, ale również na koszty użytku. Przy wyborze urządzenia należy przemyśleć zapotrzebowanie użytkowników pomieszczenia, jego powierzchnię, a także przeciętną temperaturę zewnętrzną.

Z jakich powodów warto postawić na nagrzewnicę wodną

W przeciwieństwie do zwykłych grzejników, nagrzewnica wodna nadaje się do ogrzania nawet największych obiektów. Korzystniej wypada też jeśli chodzi o czas potrzebny do nagrzania medium – z tego powodu może być stosowana nawet w namiotach lub obiektach religijnych. Warto zdecydować się na nie również ze względów wizualnych – są dość małe, dzięki czemu bez trudu można wkomponować je w wystrój dowolnego pomieszczenia.