Sklep internetowy z kurtynami powietrznymi

7 listopada 2016

Kiedy temperatury rosną, dużym problemem jest napływanie gorącego powietrza z dworu do wentylowanych pomieszczeń. Istnieją jednak pewne metody, sprawiające, że bez trudu będziemy w stanie uniemożliwić rośnięcie temperatury. O co chodzi? Pomogą w tym kurtyny powietrzne.

Kurtyny powietrzne – zasady działania

Funkcją podobnych urządzeń jest generowanie zapory, której nie przeniknie powietrze z dworu. Kurtyny powietrzne dostępne są dwóch wersjach – pierwsze montowane są nad drzwiami, drugie zaś z wzdłuż ościeżnicy. Ich użycie pozwala zmniejszyć koszty ocieplenie pomieszczeń – niekiedy oszczędności mogą osiągnąć wysokość trzydziestu procent.

Kiedy zdecydować się na kurtyny powietrzne?

Kurtyny powietrzne używane są zazwyczaj w urzędach i biurach. Niekiedy spotyka się je także w domach handlowych lub fabrykach. Ich użycie nie jest zaś polecane w prywatnych domach – sprawdzają się jedynie w obiektach, w których drzwi są często otwierane.

Na upały i mróz – kurtyny powietrzne

Należy wspomnieć, że kurtyny powietrzne nie muszą być stosowane jedynie w czasie upałów – dostępne są również urządzenia przeznaczone do stosowania również podczas chłodów. Emitujące gorące powietrze modele uniemożliwiają obniżenie ciepłoty w pomieszczeniu, przez co doskonale sprawdzą się w obiektach spedycyjnych.