Sklep z osuszaczami powietrza

15 listopada 2016

Nadmiar wody to częsty problem. Dotyka nas zwłaszcza jesienią, a jego efektami okazuje się zwykle rozwój grzybów oraz bakterii. Cierpią na tym wszyscy mieszkańcy, którzy są przez to bardziej podatni na wszelkiego rodzaju choroby. W jaki sposób im zapobiec? Najskuteczniejszym sposobem będzie zakup osuszacza powietrza – najlepsze tego rodzaju produkty potrafią odciągnąć z domu nawet pół metra sześciennego wody. Jak zatem kupować osuszacze powietrza?

Rodzaje osuszaczy powietrza

Najczęściej spotykanym typem takich produktów okazują się kondensacyjne osuszacze powietrza. Woda unosząca się w danym domu w pierwszej kolejności jest skraplana w specjalnym podzespole, a później odprowadzana do pojemnika. Urządzenia takiego typu są bardzo efektywne – w sprzyjających temperaturach są w stanie usunąć nawet czterokrotnie więcej wilgoci, niż pozostałe osuszacze. Poza nimi dostępne są również osuszacze absorpcyjne oraz posiadające odpowiedni granulat – te drugie starczają na cztery miesiące użytkowania.

Cechy osuszaczy powietrza

Najważniejsze okazuje się oczywiście wydajność osuszacza. Mierzymy ją dzieląc ilość usuniętej wody przez czas, w którym osuszacz był włączony. Żeby obliczyć, jakiego urządzenia potrzebujemy, musimy znać kubaturę domu, gdzie zamierzamy go używać. Ważny będzie oprócz tego zakres pracy, który określa, w jak wysokich temperaturach i w jakim maksymalnym natężeniu wilgoci osuszacze powietrza są w stanie pracować. Ta cecha będzie najważniejsza, jeśli osuszacz planujemy stosować w komórce tudzież garażu.