Sklep z rekuperatorami

6 lutego 2017

Zwykła wentylacja daje wprawdzie możliwość uniknięcia rozwoju grzybów czy wilgoci w mieszkaniu, jednak wykazuje poza tym wady. Najistotniejszą z nich jest chłód wprowadzanego do środka powietrza, co skutkuje większymi wydatkami na ogrzewanie. Istnieje jednak pewną metodę na rozwiązanie opisywanego problemu – rekuperacja. Jak ona działa? Jakie korzyści nam daje?

Na czym opiera się rekuperacja?

Rekuperator pobiera z dworu świeże powietrze i wprowadza je do mieszkania. Aby zaś uniknąć obniżenia temperatury, powietrze zostaje ocieplone z wykorzystaniem powietrza już zużytego – przez to, rekuperacja nie wymaga dużego zasilania, a proces od początku do końca jest bezdźwięczny oraz bezpieczny dla lokatorów.

Rekuperacja – wpływ na samopoczucie

Rekuperacja, podobnie jak tradycyjna wentylacja, daje możliwość ograniczyć zawartość wody w powietrzu i przez to utrudnić rozwój niebezpiecznych dla naszego zdrowia bakterii. Dzięki montażowi rekuperatora, w naszym mieszkaniu zginą grzyby, a to jest bardzo istotne dla ludzi z zaburzeniami układu odpornościowego. Rekuperacja, gwarantując przepływ medium, nie obniża temperatury, co powoduje, że zmniejsza ryzyko chorób w okresie zimowym.

Rekuperacja w twoim domu

Rekuperatory montuje się w takich lokalizacja, by mogły dostarczyć powietrze do całego obiektu. Nie zapominajmy, że do ich funkcjonowania potrzebny jest oprócz tego montaż kanałów wentylacyjnych – na montaż rekuperatora najlepiej zatem zdecydować się podczas dużego remontu.