Wentylacja

31 lipca 2016

Skuteczna cyrkulacja powietrza jest równie istotna, jak dobrej jakości woda lub efektywny system grzewczy. Właśnie dlatego powinniśmy zatroszczyć się o niezawodny system wentylacji w Twoim domu i miejscu pracy, który zapewni bezpieczeństwo i zdrowieosób, które przebywają wewnątrz nich.

Rodzaje wentylacji

Istnieją 2 podstawowe systemy wentylacji a także system „kombinowany”. Najpopularniejsza wciąż pozostaje wentylacja naturalna, w której powietrze przenosi się poprzez procesy naturalne. Inną metodą jest mechaniczna wentylacja, w której ruch powietrza zostaje wymuszony przez urządzenia mechaniczne. Wyróżniona została także wentylacja hybrydowa.

Skutki źle zainstalowanej wentylacji

Nieodpowiednia wentylacja to mówiąc najkrócej niedobór tlenu w powietrzu wewnętrznym. Osoby znajdujące się w środku mogą zaobserwować u siebie pogorszenie samopoczucia. Nieprawidłowa wentylacja może wiązać się także z nadmiarem wilgoci w powietrzu. Stwarza to idealne warunki do namnażania się pleśni. Ściany, na których znajduje się pleśń są narażone na stopniowe zniszczenie. Nadmiar wilgoci powoduje też zamarzanie ścian. Zaburza to ich właściwości i może prowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia.