Wentylatory dachowe

10 października 2016

Są najskuteczniejszym rozwiązaniem dla dostarczenia świeżego powietrza – nie powinno zatem dziwić, że każdego roku stają się coraz popularniejsze. Wentylatory dachowe nie są drogie, a ich efektywność umożliwia używanie ich w najróżniejszych pomieszczeniach. Jakie rzeczy na temat takich wentylatorów powinniśmy znać?

Wentylatory dachowe – założysz je w parę godzin

Stawiając na montaż urządzenia dachowego, nie musisz tworzyć technicznych pomieszczeń. Zbędne okazują się także kanały wentylacyjne, ponieważ powietrze wprowadza się do wewnątrz przez otwory w dachu bezpośrednio do wentylowanego pomieszczenia.

Wentylatory dachowe – w jaki sposób je konserwować?

Naprawa opisywanych wentylatorów będzie tak samo łatwa, jak ich założenie. Wentylatory dachowe naprawia się poza budynkiem, co dla ludzi przebywających w wentylowanym z ich wykorzystaniem pomieszczeniu nie jest najmniejszą nawet niedogodnością. Ich konserwacja wiąże się też z koniecznością ich rozbierania – należy jedynie zdjąć specjalną klapę.

Inne wykorzystanie wentylatorów dachowych

Wentylatory dachowe mogą być używane również w połączeniu z grawitacyjną wentylacją. Tego rodzaju rozwiązanie pozwala na ograniczenie ceny ich eksploatacji, a w niektórych przypadkach również polepszenie wydajności.

Jak wytwarza się wentylatory dachowe

Najczęściej wybieranymi typami urządzeń takiego typu są osiowe, promieniowe i bębnowe. Różne są również materiały, z jakich wytwarza się te wentylatory – od tworzyw sztucznych, przez aluminium, aż po mosiądz lub stal konstrukcyjną.

Specjalne wentylatory dachowe

Istnieją również wentylatory dachowe stworzone do pracy w trudnych warunkach – na przykład urządzenia zapobiegające pożarom.