Zainwestuj w ogrzewanie płaszczyznowe

12 lipca 2016

Archaiczne wersje ogrzewania płaszczyznowego tworzono już w czasach starożytnych, dlatego nie jest to pomysł ostatnich lat. Obecnie ten sposób ogrzewania ma mnóstwo entuzjastów, przede wszystkim dzięki wspaniałym rezultatom – można uzyskać równomierny rozkład temperatury oraz swobodnie dostosować do niestandardowej powierzchni. Na jakiej zasadzie działa ogrzewanie płaszczyznowe i w jakich sytuacjach opłaca się na nie zdecydować?

Ogrzewanie płaszczyznowe – deklasuje zwykłe sposoby ogrzewania domów

Ogrzewanie płaszczyznowe to technologia, która nie używa tradycyjnych rozwiązań, tylko specjalistyczne płyty podłogowe, ścienne i sufitowe. Dzięki zastosowaniu takiej technologii nieruchomości są ogrzewane wyjątkowo równomiernie. Istnieje wiele zalet, które dystansują zwykłe metody ogrzewania domów. Jest idealne dla alergików, bo nie unosi w górę kurzu. Kable są dyskretne – można je ukryć z boku płyty, co powoduje, że ogrzewanie płaszczyznowe jest też znakomitym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie estetykę pomieszczeń. Płyty możemy ciąć pod wymiar i łączyć szeregowo, dzięki czemu może zagwarantować przyjemną temperaturę nawet w pomieszczeniach o niestandardowej powierzchni.

Ogrzewanie płaszczyznowe – dla osób, które chcą osiągnąć duże oszczędności

Kiedy należy zdecydować się na ogrzewanie płaszczyznowe? To technologia przede wszystkim dla nieruchomości ogrzewanych przez nowoczesne pompy ciepła. Używane jest także w domach dobrze ocieplonych pomieszczeniach. A może warto zatroszczyć się o dzieci, które chorują na dolegliwości układu oddechowego? Tego typu rozwiązanie na pewno zredukuje dolegliwości związane z groźnymi drobnoustrojami. Ogrzewanie płaszczyznowe sprawdzi się również w minimalistycznych wnętrzach, w których grzejniki mogą psuć harmonię. System może zostać zainstalowany przy pomocy płyt GK, co sprawia, że montaż jest szybki i bezproblemowy.