
Zalety ogrzewania podczerwienią
4 lipca 2016Tradycyjne instalacje grzewcze mają wiele wad. Bywają niezbyt wydajne, a estetykę pomieszczeń niszczą niekiedy kaloryfery. Nic więc zaskakującego, że na rynku dostępne są coraz lepsze instalacje, które mają być rozwiązaniem podobnych problemów. Jednym z nich jest na przykład ogrzewanie podczerwienią, które zyskuje od niedawna ogromne zainteresowanie. Czym się charakteryzuje? Czemu opłaca się założyć podobną instalację? Na jak duże wydatki powinni być gotowi jego użytkownicy?
Jak jest zbudowane ogrzewanie podczerwienią?
Ogrzewanie podczerwienią, jak łatwo stwierdzić, emituje promieniowanie podczerwone. Jest ono niewidoczne dla naszych oczu i w stu procentach bezpieczne. Ciepło odbierają potem osoby znajdujące we wnętrzu oraz elementy wyposażenia, a później oddają dalej, czego efektem jest podniesienie ciepłoty. Promiennik do ogrzewania podczerwienią zasadami działania przypomina więc tradycyjną żarówkę – tyle, że generuje dużo wyższą moc.
Ogrzewanie podczerwienią – plusy?
Dla entuzjastów estetycznych pomysłów zaletą okaże się na pewno to, że ogrzewanie podczerwienią nie stosuje brzydkich grzejników. Panele wyglądają zaś dużo korzystniej i możemy ozdobić je dowolną tapetą. Ogrzewanie podczerwienią to również najlepsze rozwiązanie dla osób uczulonych – nie unosi brudu, a wraz z nim niebezpiecznych dla nich drobnoustrojów. Powinniśmy też dodać, że tego typu ogrzewanie pozwala na zoptymalizowanie kosztów.