Wybielanie zębów – zabieg naprawdę bezpieczny

5 stycznia 2017

Każdy chciałby mieć ładne i białe zęby. Niestety picie dużych ilości kawy, czerwonego wina, herbaty oraz palenie papierosów sprawia, iż zęby tracą swój idealny kolor. Szczęśliwie w dzisiejszych czasach można skutecznie rozwiązać ten problem. By znowu cieszyć się idealnie białym uśmiechem, trzeba tylko zdecydować się na wybielanie zębów.

Wybielanie zębów – jak wygląda zabieg?

Wybielanie zębów to zabieg naprawdę bezbolesny. Oznacza to, że korzystając z wybielania zębów nie powinno bać się jakiegokolwiek bólu. Jakkolwiek należy mieć na uwadze, iż wybielanie jest skuteczne tylko w wypadku zębów naturalnych. Nie wybiela się implantów, które z upływającym czasem też mogą tracić swój ładny kolor. Na chwilę obecną dużą popularnością cieszy się wybielanie zębów z zastosowaniem lampy BEYOND. Zabieg zaczyna się od dokładnego sprawdzenia stanu uzębienia. W następnej kolejności lekarz stomatologii za pomocą specjalnego wzornika ustala, jaką barwę posiadają zęby przed wybieleniem, a potem nanosi żel o działaniu wybielającym. Możliwe jest także nałożenie żelu na jeden ząb, który trzeba wybielić. Żel, sprawia, że zęby odzyskują ładny kolor, uaktywnia się na skutek działania „zimnego” światła , które jest emitowane przez lampę. Efektywnie przenika przez szkliwo, przedostając się aż do zębiny. Dzięki temu eliminuje nawet ogromne odbarwienia. Na efekty nie trzeba długo czekać – można je bowiem zauważyć już po 3 zabiegach, z których każdy trwa ok. dziesięciu minut.

Wybielanie zębów – nie tylko przy pomocy wiązki światła

Oczywiście wybielanie za pomocą światła nie jest jedynym sposobem pozwalającym na osiągnięcie śnieżnobiałych zębów. Używane są także obecnie profesjonalne szyny mające działanie wybielające. Proces wybielania wykonuje się również za pomocą lamp LED. Zabiegi wybielania zębów są zupełnie bezpieczne – nie trzeba bać się, że na skutek ich wykonania ulegnie pogorszeniu stan uzębienia. Dzięki wybielaniu można się cieszyć uzębieniem o doskonałej barwie.