powiększanie ust, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek i powiększanie ust – o zabiegach z kwasem hialuronowym

14 marca 2021

Kwas hialuronowy to związek organiczny, który od dziesięcioleci używany jest w różnych zabiegach medycyny estetycznej i do wytwarzania kosmetyków. Związek ten ma wiąże duże ilości cząsteczek H2O, dlatego dodawany jest powszechnie do peelingów czy kremów nawilżających . Co ważne, kwas hialuronowy występuje w organizmach żywych, toteż dość rzadko jest powodem alergii. W medycynie estetycznej z kolei ten związek używany jest najczęściej do powiększania ust, modelowania konturów twarzy, a także wypełniania zmarszczek (zarówno płytkich, jak i głębokich).

Kwas hialuronowy – wypełnione zmarszczki niewidoczne po chwili

Intencją ostrzykiwania kwasem hialuronowym jest głównie związanie w skórze H2O (jedna cząsteczka kwasu jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody!), ale również stymulację fibroblastów do wyzwalania większych ilości kolagenu i w konsekwencji spowodowanie, że skóra odzyska wcześniejszą jędrność. Popularnym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, w szczególności tych pojawiających się blisko ust oraz nosa (czyli bruzd nosowo-wargowych), głębokich zmarszczek na czole bądź bruzd wokół brody i przy oczach. Kwas wypełnia przestrzeń pod skórą, co sprawia, że zmarszczka po chwili staje się niewidoczna. Do zabiegów wypełniających wykorzystuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej ustabilizowany, a skutkiem tego dużo trwalszy. Dłużej się metabolizuje, dlatego skutki zabiegu są widoczne nawet przez dwa lata.

Powiększanie ust – częsty zabieg z zastosowaniem kwasem hialuronowym

Oprócz modelowania twarzy oraz wypełnienia zmarszczek, powszechnym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego wykonywanym przez centra medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Korzystają z niego głównie osoby niezadowolone z kształtu i objętości ust albo których usta nie są regularne. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym trwa zwykle około trzydziestu minut, przeprowadza się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wstrzykuje się w odpowiednie punkty ust za pomocą kaniuli, to znaczy “tępej igły”. Poprawnie zrealizowany zabieg przynosi efekt bardziej regularnych, jędrnych, ale w dalszym ciągu naturalnie prezentujących się ust.

Dane adresowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]