Zmarszczki na szyi i zwiotczała skóra – jak odmłodzić szyję? Polecamy skuteczne zabiegi

9 maja 2021

Dbając o młody, atrakcyjny wygląd twarzy bardzo często zapominamy o szyi. Nic więc dziwnego, że z biegiem czasu to właśnie szyja zdradza nasz wiek oraz stan skóry. Jak zlikwidować zmarszczki na szyi i poradzić sobie z obwisłą, zwiotczałą skórą tej części ciała?

Zmarszczki na szyi – jak i kiedy powstają?

Skóra szyi bardzo szybko poddaje się procesowi starzenia. Jest delikatna, cienka i niemal pozbawiona gruczołów łojowych. Zawiera także mniej kolagenu i elastyny, przez co nie posiada solidnego rusztowania, zapewniającego jej elastyczność oraz jędrność.

Pierwsze zmarszczki na szyi widoczne są już w młodym wieku. Niewłaściwa postawa ciała, spanie na wysokiej poduszce, pochylanie głowy podczas czytania książek, korzystania z laptopa lub smartfona oraz podbieranie się rękoma o brodę w trakcie pracy przy biurku powodują powstawanie poziomych zmarszczek na szyi, nazywanych potocznie “naszyjnikiem Wenus”.

Zmarszczki na szyi pojawiają się również pod wpływem promieniowania UV, złych nawyków żywieniowych, gwałtownych wahań wagi ciała oraz braku właściwej pielęgnacji. Nie bez znaczenia są także uwarunkowania genetyczne.

Jak usunąć zmarszczki na szyi?

Bardzo skuteczne na zmarszczki na szyi są zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego CO2. Wiązki lasera docierają do głębokich warstw skóry właściwej, uszkadzając ją przy pomocy ciepła, co pobudza naturalne procesy naprawcze. Zregenerowana przy pomocy lasera skóra staje się gładka i jędrna, a bruzdy – praktycznie niewidoczne.

Aby osiągnąć trwalsze i bardziej widoczne rezultaty, laseroterapię warto wspomóc mezoterapią przy użyciu osocza bogatopłytkowego, pozyskanego z krwi pacjenta i podawanego pod skórę za pomocą iniekcji.

Osocze, nazywane “bombą odżywczą” lub “eliksirem młodości”, stymuluje komórki do wytwarzania kolagenu i elastyny. Najlepsze efekty w postaci znacznego odmłodzenia, napięcia i poprawy gęstości skóry daje seria zabiegów.

Można też wybrać zabieg CGF, wykorzystujący skoncentrowane czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste CD34+. Jest to zabieg mocno rewitalizujący skórę, pobudzający procesy naprawcze.

W przypadku głębokich, utrwalonych zmarszczek na szyi, często stosowanym zabiegiem jest wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym, wiążącym wodę i pozwalającym na osiągniecie efektu natychmiastowego nawilżenia oraz wygładzenia nierówności skóry.

Skutecznym remedium na pionowe zmarszczki na szyi, powstające na skutek nadmiernej aktywności mięśnia szerokiego szyi, jest natomiast podanie niewielkich dawek botoksu. Toksyna botulinowa relaksuje wybrane partie mięśni, spłycając istniejące już zmarszczki i zapobiegając powstawaniu nowych.

Jak odmłodzić szyję? Polecane zabiegi

Obwisła, zwiotczała skóra to częsty problem pojawiający się w okolicy szyi wraz z upływem lat oraz utratą kolagenu i elastyny. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów na szyję, dzięki którym możliwe jest przywrócenie młodego wyglądu tej eksponowanej przez nas na co dzień części ciała.

Z obwisłą skórą na szyi doskonale radzą sobie nici liftingujące PDO. Po wprowadzeniu pod skórę nici pracują niczym mięśnie podtrzymujące tkanki, stając się tym samym solidnym rusztowaniem dla zwiotczałej skóry na szyi. Efekty w postaci delikatnego liftingu, rewitalizacji i poprawy napięcia skóry szyi widoczne są do dwóch lat. Zabieg jest małoinwazyjny, nie pozostawia blizn, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

Kolejnym oferowanym przez medycynę estetyczną zabiegiem na szyję jest HIFU – nowoczesna, całkowicie bezinwazyjna i bezpieczna metoda termoliftingu. Zastosowane podczas zabiegu skoncentrowane ultradźwięki podgrzewają głębokie warstwy skóry, powodując ich obkurczenie i uniesienie, dzięki czemu uzyskać można spektakularny efekt liftingu. Rezultaty w postaci odmłodzenia zwiotczałej skóry szyi oraz redukcji tzw. “drugiego podbródka” są trwałe – utrzymują się do kilku lat.

Ujędrnianie szyi i podbródka możliwe jest także dzięki zastosowaniu radiofrekwencji mikroigłowej VIVACE. Podczas zabiegu skóra najpierw nakłuwana jest mikroigłami, które uszkadzając ją aktywują naturalne procesy regeneracji, a następnie – podgrzewana falą radiową, stymulując odnowę. Dzięki radiofrekwencji mikroigłowej zwiotczała skóra szyi odzyskuje napięcie i jędrność. Znacząco poprawia się także jej elastyczność i gęstość.

Chcąc wzmocnić efekt estetyczny uzyskany poprzez wypełnianie zmarszczek na szyi kwasem hialuronowym, ujędrnianie szyi i podbródka przy użyciu mezoterapii oraz przywracanie napięcia zwiotczałej skóry szyi nićmi liftingującymi PDO warto zastosować dodatkowo PRX-T 33, czyli biorewitalizacja bez użycia igieł. Zabieg jest małoinwazyjny, niebolesny i trwa od 10 do 15 minut.

Źródło tekstu: https://revitae.com.pl/zmarszczki-na-szyi-i-zwiotczala-skora-jak-odmlodzic-szyje-polecamy-skuteczne-zabiegi/