
Badania operatorów
27 czerwca 2016Są niezbędne do tego, by sprawdzić, czy dana osoba jest wstanie podjąć pracę jako kierowca wózka oraz innego pojazdu. Mimo, że część kandydatów podchodzi do nich z obawami, kiedy nie dręczą nas zaburzenia psychiatryczne, ich przejście nie powinno przyprawić nam znaczących kłopotów. Jak więc wyglądają badania operatorów urządzeń? Na co warto się przygotować?
Wstęp do badania operatorów
Na pierwszym etapie badania kandydat wypełnia opracowany przez specjalistę kwestionariusz. Musi w nim odpowiedzieć na pytania związane z działaniem w różnych, najczęściej trudnych sytuacjach. Po sprawdzeniu odpowiedzi potencjalnego kierowcy, prowadzący będzie w stanie stwierdzić, jak sprawnie reaguje na stres oraz zbadać jego sprawność intelektualną lub dojrzałość społeczną. Zawartość formularza jest zależna od tego, jaką profesję wykonuje ubiegający się o uprawnienia. Pierwsza część badania operatorów często wywołuje duży niepokój, ale jej przejście rzadko jest problemem.
Psychologiczne badania operatorów
Końcowy etap badania operatorów wymaga zastosowania odpowiednio skonstruowanych urządzeń. Kolejne testy sprawdzają takie cechy jak prędkość reagowania oraz podejmowanie wyborów w przypadkowych przypadkach. Warto pamiętać, że czasem ten etap testów może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, kiedy kandydat w rozmowie przyzna się do gorszego nastroju lub badanie udowodni, że przed wizytą w przychodni wypił alkohol. Zaplanowane działanie może zostać wówczas przełożone lub – gdy powodem okaże się spożycie alkoholu – również odwołane.
Dane adresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała
Mob.: 608 315 680
E-mail:
[email protected]