Basen dla niemowląt – zabawa i zdrowie

4 grudnia 2016

Choć nawet kilkanaście lat wcześniej pływanie noworodków nie było popularne wśród mam, to obecnie coraz częściej jedna z nich postanawia zapisać swoje latorośle na basen. Dla niemowląt pływanie okazuje się bowiem doskonałym ćwiczeniem, umożliwiającym lepszy rozwój ich ciała. Dobrze też zaznaczyć, iż – wbrew opiniom wielu mam – na basen mamy szansę wybrać się z maluchem bardzo szybko, bo nawet od 3 miesiąca życia. Jednak miejmy na uwadze, że maluchy będą naprawdę bezpieczne jedynie wówczas, kiedy wybierzemy się z nimi na właściwe ćwiczenia pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Jak zatem je znaleźć? O czym powinniśmy wiedzieć przy poszukiwaniach? I co zyskamy stawiając na basen dla niemowląt?

Basen dla niemowląt – co zyskamy?

Najistotniejszym plusem basenu dla niemowląt okazuje się z pewnością fakt, że kompleksowo wspiera zdrowie maluchów. Dzięki zajęciom na pływalni lepiej rozwijają się płuca, rozbudowuje się układ mięśniowy, a delikatne wciąż kości dzieci nie będą obciążone, dzięki czemu ogranicza się niebezpieczeństwo nadwyrężeń. Basen dla niemowląt to również doskonałe rozwiązanie usprawniające rozwój celowości ruchowej, przez co dzieci prędzej zaczną chodzić. Dobrze też wspomnieć, że zajęcia na basenie prowadzone są z pozostałymi dziećmi – będą zatem wspaniałą sposobnością do nauki pierwszych relacji z innymi dziećmi.

Bezpieczeństwo na basenie dla niemowląt

Wiele osób niesłusznie jest przekonanych, iż ćwiczenia na basenie dla niemowlaków mogą stwarzać swego rodzaju zagrożenie, wystarczy jednak z rozwagą podejść do wyboru firmy, która organizuje te ćwiczenia. Najbardziej ważne okaże się na pewno to, żeby były one prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy nie tylko zatroszczą się o bezpieczeństwo maluchów przebywających na basenie, lecz też opracują właściwe ćwiczenia, dzięki którym te odpowiednio spędzą chwile na pływalni i będą miały z tego rozwojowe i psychiczne zyski.