Borykasz się wadą wzroku? Zapytaj optometrystę o korekcję laserową

20 maja 2022

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o laserowej korekcie wzroku, znajdziesz na https://voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/.

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, praca w rozmaitych zawodach czy codzienny komfort – to zaledwie kilka z powodów, które przekonują pacjentów do przeprowadzenia korekcji laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnimi czasy stale wzrasta, do czego przyczynia się na pewno coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia) oraz niezwykle niskie niebezpieczeństwo możliwych komplikacji. Za decyzją o wykonaniu zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Liczne badania dowodzą wszak, iż nie korygowane wady wzroku mogą doprowadzić do sporo poważniejszych komplikacji, bowiem stanowią czwarty (tuż po jaskrze, zwyrodnieniu plamki oraz zaćmie) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci mieszkaniec Starego Kontynentu.

Laserowa korekcja wzroku – na czym polega?

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje możliwość formowania rogówki za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum osiąga się imponujące rezultaty. Zmniejszając jej obwód i podnosząc środek, można z kolei usunąć nadwzroczność. W tej chwili najpopularniejszym typem lasera stosowanego podczas procedur korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie pulsy podczerwieni. Umożliwia to dokonanie precyzyjnego modelowania, a jednocześnie zmniejsza zagrożenie uszkodzenia innych części rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad widzenia przemawia multum czynników. Najistotniejsze to z pewnością dokładność, niska inwazyjność, skuteczność, jak również prawie nie występujące niebezpieczeństwo komplikacji. Warto wspomnieć też o tym, że zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Korekcja laserowa wzroku – lekarz odmówić leczenia

Zanim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, warto wiedzieć o tym, iż w poniektórych przypadkach lekarz może odmówić jego wykonania. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, karmienie piersią oraz ciążę, choroby oczu jak np. zaćma czy nieukończony 21 roku życia.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]