Charakterystyka i działanie aparatów do ultradźwięków

24 lutego 2020

Aparat do ultradźwięków kupisz na www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, bo poprawnie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do usprawnienia przepływu limfy, redukowania napięcia mięśniowego i uśmierzania bólu. Wszystko to możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem dobrego aparatu do ultradźwięków.

Aparat ultradźwiękowego – charakterystyka

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko stu lat, opiera się na 2 typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają pozytywny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, blizn, stawów oraz ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku czy też przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – przenośny czy stacjonarny?

Istnieją 2 typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie opcją doskonałą dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów bądź podejmujących ich w wielu gabinetach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym rozwiązaniem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]