Chcesz mieć piękne zęby? Postaw na implanty zębów

17 grudnia 2016

Często śnimy o posiadaniu doskonałego uśmiechu. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy są obdarzeni pięknymi zębami. Wiele osób zmaga się z problemem paradontozy, tj. chorobą , która prowadzi do wypadania zębów. Do tego dodać trzeba przebarwienia, wady zgryzu i inne niedoskonałości. Szczęśliwie teraz każdy może cieszyć się białym uśmiechem – trzeba tylko wstawić sobie implanty zębów.

Czym są implanty zębów?

Implant zęba to po prostu sztuczny korzeń, który wszczepiany jest w kość . Dzisiaj stosowane implanty robi się z tytanu. Posiadają one wielkość rzeczywistego korzenia, który musi zostać usunięty przed wszczepieniem. Następnie na trzonie implantu umieszcza się potem koronę, czyli ceramiczny ząb. Na dzień dzisiejszy za standardowe uważane są implanty mające długość dziesięciu milimetrów. Możliwe jest też zamontowanie implantu o mniejszym rozmiarze – o długości tylko sześciu milimetrów. Implanty wyglądają tak, jak naturalne zęby, co bez mała stanowi ich wielką zaletę. Dzięki temu osoba, która na skutek choroby czy wypadku utraciła swoje zęby, ma możliwość znów pochwalić się kompletnym oraz pięknie wyglądającym uśmiechem.

Implanty zębów – wprawny dentysta to podstawa

Decydując się na założenie implantów, należy bez wątpienia zadbać o własne bezpieczeństwo. Dlatego zaleca się, aby zabieg ten wykonywany był tylko przez mającego bogate doświadczenie lekarza dentystę, który ma rozległą wiedzę praktyczną oraz teoretyczną. Za sprawą tego mamy pewność, że rodzaj implantu zostanie właściwie dobrany, a w następnej kolejności w sposób prawidłowy wszczepiony w kości. Należy pamiętać, że zabieg wszczepienia implantów zębów to procedura, którą z założenia wykonuje się raz w życiu – implantów zwykle się nie wymienia. Z uwagi na używany materiał są one także doskonale tolerowane przez nasz organizm. Tytan nie wywołuje alergii, co sprawia, że implanty można wszczepiać także u alergików.