Co daje korona porcelanowa?

18 stycznia 2017

Przed laty uszkodzenie zęba oznaczało korzystanie z sztucznej szczęki lub nie zawsze ładnych koron wykonanych z metalu. Obecnie jednak medycyna zanotowała ogromny progres, zaś pacjenci, którzy z rozmaitych przyczyn utracili uzębienie nie muszą korzystać z opisanych technik. Od kilkunastu lat ogromnym zainteresowaniem cieszą się bowiem korony porcelanowe, ponieważ przywodzą na myśl prawdziwe uzębienie, a przy tym są bardziej komfortowe niż sztuczne szczęki, wytrzymałe na pęknięcia, wpływ cukrów i mnóstwo innych zagrożeń. Kiedy więc najlepiej zdecydować się na założenie korony porcelanowej? Jakie rodzaje koron wykonują stomatolodzy? Komu to powierzyć, aby ustrzec się ewentualnych problemów?

Wykonanie korony porcelanowej

Korona porcelanowa bywa wykonana na pozostałości ukruszonego zęba bądź implancie włożonym w dziąsło. Na pierwszy typ korony stawiają zwykle pacjenci z ukruszonymi zębami lub zmagający się z poważną erozją miazgi. Należy jednak wiedzieć, iż korona porcelanowa powinna być wykonana na korzeniu, który jest wyleczony kanałowo. Kolejny typ korony porcelanowej bywa wybierany przez klientów po usunięciu martwego zęba i powinien być zakładany zarówno na implancie z metalu, jak i porcelanowym.

Korona porcelanowa – jak wybrać stomatologa?

Korona porcelanowa, jak już napisaliśmy, jest bardzo wytrzymała. By oczywiście móc skorzystać z jej zalet, powinniśmy wybrać dentystę, który ją prawidłowo wykona. Wydaje się to łatwe, ale w sieci przeczytamy setki opinii rozczarowanych klientów. Jak więc ustrzec się pomyłek? W pierwszej kolejności dowiedzmy się, co o konkretnym dentyście myślą poprzedni pacjenci. Poza tym powinniśmy dowiedzieć się również, jaki sprzęt stosowany jest w danym gabinecie dentystycznym – dostępność nowoczesnych narzędzi gwarantuje bezbolesny przebieg kuracji oraz dużą odporność korony porcelanowej.