Co sprawia, że perfumy arabskie są wyjątkowe?

14 maja 2016

Znawcy perfum arabskich mogą odróżnić je od zwykłych zapachów bez najmniejszych problemów. Nic dziwnego, bowiem perfumy arabskie są naprawdę niepowtarzalne. Wśród pozostałych perfum wyróżniają się mocą aromatu oraz tym, iż nawet po kilkunastu godzinach nadal są wyczuwalne. Nie bez znaczenia okazuje się też to, że zapach tych perfum ewoluuje w trakcie noszenia i jest dość nienarzucający się – można go wyczuć jedynie z niedużej odległości. To jednak nie jedyne zalety, jakie cechują perfumy arabskie. Dlaczego więc warto zdecydować się na ich kupno?

Czemu dobrze wybrać perfumy arabskie

Oprócz atutów, o których już wspomnieliśmy, należy zaznaczyć też, że perfumy arabskie są bezpieczne dla zdrowia. Dlaczego? Ponieważ wytwarzane są tylko z pozyskiwanych z przyrody ekstraktów roślinnych – a więc nie zawierają zbędnych syntetycznych domieszek czy spirytusu. Bez obaw mogą stosować je więc także panie walczące z alergiami i pozostałymi dolegliwościami skórnymi. Mocny aromat sprawia natomiast, iż perfumy arabskie służą więcej, niż wyroby z normalnych perfumerii.

Mnogość typów perfum arabskich

Popularność perfum arabskich w dużym stopniu bierze się również z tego, iż dostępne są w najróżniejszych wersjach. Wśród najpopularniejszych aromatów jest bez wątpienia oud, który otrzymuje się z agaru. W perfumach arabskich łatwo stwierdzić też zawartość olejków różanych lub cytrusowych, które nadają im orzeźwiającego charakteru. Perfumy arabskie wbrew pozorom nie są duszące – łatwo wśród nich uświadczyć również łagodne kompozycje do używania codziennie.