Co warto wiedzieć o leczeniu witaminą C?

21 października 2019

Wlewy z witaminy C stają się ostatnio popularne. Wzrastające zainteresowanie tą metodą bierze się głównie stąd, że witamina C jest jednym ze związków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a jednocześnie nie jesteśmy w stanie wytwarzać jej samodzielnie. Musimy więc uzupełnić ją inaczej – w pożywieniu albo za pomocą specjalnie dobranych suplementów. Te ostatnie najsilniej działają, gdy zaaplikujemy witaminę C dożylnie – w niektórych przypadkach może to mieć duże znaczenie.

Wlewydożylne witaminy C – wykorzystania

Dużo ludzi jest przekonana, iż wlewy witaminy C pomaga w leczeniu rozmaitych przypadłości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak borelioza, zapalenie stawów czy choroby autoimmunologiczne. Nie brak też opinii mówiących, iż ta metoda może przynieść bardzo pozytywne efekty, jeśli chodzi o poprawę kondycji i wyglądu skóry – ma ją odmładzać i odpowiednio odżywiać, przyczyniając się tym samym do jej szybszej regeneracji, jak również przyspieszać zabliźnianie się ran i usuwać zmiany skórne.

Leczenie dożylne witaminą C – o czym należy pamiętać?

Wlewy witaminowe, podobnie jak wszelkie pozostałe metody leczenia, wiążą się z pewnym ryzykiem. Tym samym nie wolno przystępować do nich bez konsultacji z lekarzem. Przede wszystkim musimy upewnić się, iż wlewy witaminowe nie będą zagrożeniem dla naszego zdrowia – jest to szczególnie ważne w przypadku cukrzyków, pacjentów chorych na raka i innych osób z osłabioną odpornością. Dożylne wlewy witaminy C należy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, które zagwarantują nam, że podczas procedury obecny będzie doktor.