Dlaczego warto korzystać z jednorazowej maseczki ochronnej?

11 kwietnia 2020

Maski ochronne znajdziesz na https://bit.ly/2xYoi8o

Na początku 2020 r. na wszystkie kraje Europy padł strach wywołany ekspresowo rozprzestrzeniającą się nową chorobą COVID-19, która przenosi się drogą kropelkową. W przeciągu kilku tygodni zwiększyło się zatem zapotrzebowanie na różnorodne środki zabezpieczające, w tym na maski jednorazowe.

Dlaczego jest nam potrzebna maska jednorazowa?

Obok płynu dezynfekcyjnego, jednorazowe maseczki są teraz najbardziej rozchwytywanym środkiem ochrony indywidualnej, niezbędnym głównie lekarzom, ale też zwykłemu Polakowi. Są niezastąpione w czasie wizyt w aptece albo sklepie czy drogi do miejsca pracy, innymi słowy wszędzie tam, gdzie spotyka się większe grono obcych nam ludzi. Dlaczego trzeba je nosić? Maseczka jednorazowa zasłania nos oraz usta, tym samym redukuje ryzyko przeniknięcia patogenów do błon śluzowych. Powszechnie funkcjonuje opinia, iż muszą zakładać ją w głównej mierze ludzie chorzy, niemniej jednak dla zdrowych również są one dodatkową zaporą chroniącą przed ewentualną stycznością z zarazkami oraz wirusami, które może przekazywać osoba chora, nie okazująca jeszcze oznak zarażenia.

Jak wyposażyć się w jednorazową maskę ochronną?

Prowizoryczną maseczkę jednorazową można zrobić samemu, lecz najlepiej kupić taką, wykonaną z tkanin filtrujących wykorzystywanych w medycynie. Jednorazowe maseczki ochronne wytwarzane w zakładach cechują się też wyższą wytrzymałością i jakością. Takie maseczki mają gramaturę co najmniej 220g i ich ważnym elementem są warstwy stanowiące filtr celulozowy. Nawet jeśli na krótkie wyjścia po zakupy postanowimy ubrać maseczkę jednorazową i tak wybierzmy taką, która daje komfort i nie powoduje otarć skóry. Po wykorzystaniu maseczki postępujmy zgodnie z instrukcją użycia, by odpowiednio ją zutylizować.

Dane adresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]