Dlaczego warto skorzystać z porad dietetyka

13 maja 2016

Do zadań dietetyka zalicza się układanie diet dla osób z specyficznym zapotrzebowaniem na energię, w taki sposób, aby zapewnić im spożycie wszystkich wartości odżywczych koniecznych podczas ich trybu życia. Z łatwością zaplanuje on indywidualną dietę dla każdego, korzystając posiadanej wiedzy i doświadczenia.

Kiedy rozpocząć współpracę z dietetykiem?

Z dietetykiem warto spotkać się, w momencie gdy chcemy zmienić swoją wagę ciała, sprawdzić, czy odżywiamy się odpowiednio do potrzeb organizmu, a także, gdy redukujemy lub intensyfikujemy nasz poziom aktywności sportowej, co skutkuje zwiększeniem bądź zmniejszeniem potrzebnej liczby kalorii. Spotkanie z dietetykiem wskazane jest także dla osób z różnymi chorobami – ułoży on plan żywienia pozbawiony składników, które mogą powodować większą szkodę dla zdrowia.

Dlaczego współpraca z dietetykiem ma takie znaczenie?

Z niezwykłą częstotliwością pojawiają się sytuacje, w których osoba próbująca sama nadzorować swoje odżywianie – przykładowo podczas rozpoczynania domowego odchudzania – wywołuje niebezpieczeństwo dla swojego życia. Niebezpieczeństwo to jest spowodowane ciężkimi powikłaniami, wynikłymi głównie z braku odpowiednich składników odżywczych w organizmie. Wiele kobiet poszukuje konsultacji dietetycznych w sieci, przykładowo na dedykowanych blogach, gdzie jednak trudno doszukać się specjalistycznych wskazówek. W Krakowie, Poznaniu czy innych dużych miastach natomiast działa wielu wykwalifikowanych dietetyków, u których zalecamy zasięgnąć rady w przypadku problemów z odżywianiem. Oni znają się na rzeczy lepiej, niż internetowi spece od odżywiania.