Dlaczego warto zaopatrzyć się w maskę ochronną?

10 kwietnia 2020

Dowiedz się, gdzie nabyć maseczkę ochronną

Do niedawna maseczki ochronne kojarzyły się wyłącznie ze służbą medyczną albo gromadami turystów odwiedzającymi nasz kraj. Teraz z powodu pojawiających się regularnie groźnych chorób zakaźnych przenoszonych drogą kropelkową, maski jednorazowe oraz te, których można używać wiele razy, są przez Polaków noszone codziennie.

Po co nam maski ochronne?

Maski ochronne zakrywają usta i nos, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko przedostania się wirusów i zarazków do organizmu przez śluzówkę. Niektóre maseczki zaopatrzone są w przezroczystą przesłonę z tworzywa sztucznego, która ochrania całą twarz, a zwłaszcza oczy, przez które również może dochodzić do zakażenia. Maseczki ochronne powinny być używane przez lekarzy, pielęgniarki i strażaków, którzy są na co dzień narażeni na długotrwałą, bezpośrednią styczność z ludźmi zarażonymi. Zdrowym ludziom takie maski posłużą do osłony przed groźnymi zarazkami podczas pracy czy korzystania z komunikacji miejskiej. W okresie zagrożenia zarażeniem się bardzo niebezpiecznym koronawirusem COVID-19 stało się to nawet koniecznością.

Jak wybrać maseczkę ochronną na twarz do codziennego użytku?

Maseczka na twarz musi mieć styczność ze skórą jedynie nie podrażniającą powłoką tkaniny, np. bawełny. Maski ochronne powinny być komfortowe oraz gwarantować swobodne oddychanie. Poleca się kupować maski ochronne, które przed zapakowaniem zostały wyjałowione i które wytwarzane są z stosowanych w branży medycznej, certyfikowanych materiałów filtracyjnych. Z niektórych maseczek można korzystać wiele razy, rzecz jasna pod warunkiem zastosowania wytycznych zawartych w załączonej do nich instrukcji.

Dane adresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]