fala uderzeniowa, aparat do fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa – metoda na walkę z bólem

5 listopada 2020

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga wyleczyć schorzenia różnego rodzaju. Jak jest stosowana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie stosowane jest urządzenie do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest często wykorzystywana w medycynie sportowej, ortopedii, kosmetologii, rehabilitacji oraz wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się wysoką skutecznością w walce z różnorodnymi schorzeniami. Dzisiejsze aparaty do fali uderzeniowej niesłychanie precyzyjnie aplikują impulsy, co daje nadzwyczaj dobre efekty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się między innymi w terapii schorzeń związanych z narządami ruchu, takich jak bóle w okolicy bioder tzw. łokieć tenisisty, zapalenie ścięgien czy kolano skoczka. Urządzenie do fali uderzeniowej może być wykorzystywane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez kosmetologów i rehabilitantów.

Aparat do fali uderzeniowej – efektywna redukcja bólu

Dostępne na rynku urządzenia wykorzystujące falę uderzeniową są zaopatrzone w 2 niezależne aplikatory oraz kanały, co pozwala na zastosowanie terapii u dwóch osób w tym samym czasie. Nowoczesny sprzęt wysyła falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy wysyłane do tkanek nieinwazyjnie stymulują błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co pozwala na redukcję sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest efektywna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]