Jak oczyścić powietrze w domu – jonizator powietrza

2 lipca 2019

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie świeżości wytwarzają jony ujemne powstające się między innymi w rezultacie naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a także są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu mają pozytywny wpływ na nasze środowisko i zdrowie, oczyszczają powietrze oraz neutralizują przykre zapachy.

Jonizator powietrza – jak tworzy się jonizacja??

Jonizacja może zachodzić na skutek emitowania ogromnej ilości ciepła, wpływu intensywnego pola magnetycznego albo wyładowania elektrycznego. Obecnie większość z nas przebywa w otoczeniu setek urządzeń, jak kopiarki, laptopy czy telewizory, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Dobroczynne aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, wytwarzają się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach mocno zurbanizowanych z roku na rok jest mniejsza. Dlatego aby na powrót odczuć czystą i świeżą atmosferę w domu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji stosowany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wyłapać szkodliwe drobnoustroje i wirusy, pyły zawieszone PM2.5 i 10 czy dym z papierosów. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam lepszy relaks i oddychanie pełną piersią. Mając na uwadze to, że ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie permanentnego znużenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, zaleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w placówkach oświaty, instytucjach publicznych, biurach czy szpitalach, czyli wszędzie tam, gdzie istotne jest skupienie się na wykonywanych obowiązkach.