
Jakie schorzenia zwalczają dożylne wlewy witaminy C
18 czerwca 2018Witamina C to bardzo cenny pierwiastek, który leczy infekcje i wzmacnia układ odpornościowy. Zalecany jest zwłaszcza w czasie jesienno-zimowym. Od kilkudziesięciu lat kwas askorbinowy używa się w inny sposób – przy bardzo poważnych chorobach. Przyjrzyjmy się więc czym są dożylne wlewy witaminy C i jakie są zalecenia do ich stosowania.
Wlewy witaminy C – alternatywna terapia
Witamina C jest składnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Musimy przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z jedzenia), ponieważ sami nie potrafimy jej stworzyć. Współczesna medycyna od lat bada oddziaływanie witaminy C na terapię poważniejszych schorzeń – chorób pokleszczowych, niewydolności układu krążenia oraz mnóstwa innych. Nauka bada szczególnie wpływ witaminy C na unicestwienie komórek kancerogennych – niektóre doświadczenia starają się wykazać, że wprowadzenie alternatywnego leczenia może przynieść znacznie lepsze skutki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na podaniu sporych porcji tej substancji do ustroju. Wlewy rozpoczynają się od 10 tysięcy mg, jest to więc niezwykle mocne stężenie, które może pomóc pokonać mnóstwo groźnych chorób.
Dożylne wlewy witaminy C – tylko pod kontrolą lekarza
Metoda aplikowania witaminy C, czyli z pominięciem układu pokarmowego, zmniejsza niebezpieczeństwo pojawienia się skutków ubocznych, które mogłyby wystąpić w przypadku zwykłych metod (np. tabletek). Efekty mogą być znakomite – miażdżyca cofnie się, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony. To lekarz decyduje o kierunku terapii i ustala stężenie, ale żeby ujrzeć ostateczne rezultaty, leczenie musi działać przez dłuższy okres.