Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

27 kwietnia 2022

Więcej w temacie korygowania wad wzroku na https://voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga wyeliminować dokuczliwe i nierzadko groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto może poddać się zabiegom korekcjiwad wzroku?

Korekta wzroku – procedura nieinwazyjna oraz bezpieczna

Jeszcze dekadę temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do dobierania okularów bądź soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekty pozwalające na leczenie dalekowzroczności, krótkowzroczności, astygmatyzmu, a także szeregu rzadszych schorzeń. Ogromnie popularna stała się laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się wysoką efektywnością. Taka korekcja wzroku jest mało inwazyjna i bezpieczna, a pacjent prędko wraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie zatrudniony jest wykwalifikowany zespół, specjalizujący się w nowoczesnych metodach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać właściwą technikę leczenia, a następnie skorygować wadę wzroku. Specjaliści działający w klinice okulistycznej korzystają z najnowszych urządzeń diagnostycznych, więc mogą rozpoznać nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Centrum oka – nie tylko korekcja wzroku

Kliniki okulistyczne zajmują się też terapią innych schorzeń, np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź formowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided. Ponadto lekarze wykonują pomiar ciśnienia oka, będący testem użytecznym w ujawnianiu stanów zapalnych, jaskry i innych groźnych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to nieodzowne przed zabiegami laserowymi, np. operacją zaćmy. Korygowanie wad wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie również z innymi dolegliwościami, takimi jak pozbyciem się kaszaków czy ciał obcych z oka.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]