Kiedy może pomóc terapia małżeńska?

9 listopada 2016

Wszystko, co powinno się wiedzieć o terapii małżeńskiej UK

Każda para może przeżywać rozmaite kryzysy. Na szczęście dzisiaj można sobie z nimi radzić bardzo sprawnie. Świetnym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez terapeutę posiadającego niezbędne kwalifikacje i doświadczenie.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach jest pomocna?

Do terapeuty przychodzą pary borykające się z rozmaitymi kłopotami. Terapeuta pomaga pokonać kryzysy powiązane ze zdradą jednego z partnerów, a także udzieli pomocy w razie uzależnienia, chociaż tutaj nierzadko niezbędne będzie także specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog wspomoże w czasie choroby małżonków czy ich dzieci. Jest pomocny w sytuacji, gdy między partnerami rodzą się konflikty, których nie są w stanie rozwiązać samodzielnie. Udział w terapii małżeńskiej pomaga też przezwyciężyć trudności oraz usprawnić związek. Lepsza staje się komunikacja między małżonkami – dzięku temu ich małżeństwo rozwija się, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia małżonkom jakie są ich wzajemne potrzeby i oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie tylko branie, ale przede wszystkim dawanie czegoś od siebie. Wsparcie terapeuty sprawia, że możliwe jest odkrycie przyczyn , które legły u podstaw partnerskich trudności. Pary, które mają za sobą terapię małżeńską mają wiedzę niezbędną do tego, by świetnie pokonywać kłopoty w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy na terenie Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że na chwilę obecną bez problemu można znaleźć polskiego psychologa też na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego usprawnia proces terapii oraz zwiększa komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na wsparcie specjalisty. Również na emigracji opłaca się powalczyć o własne małżeństwo, które bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z przeróżnymi problemami. Należy pamiętać, że terapia to nie wstyd, a z jej pomocą partnerstwo może wejść na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Dane adresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339