Kilka słów o leczeniu kanałowym pod mikroskopem

26 listopada 2016

Leczenie kanałowe, mimo że w wielu z nas wzbudza lęk, w rzeczywiści jest dziś leczeniem nieprzysparzającym dyskomfortu. Jest to skutkiem zastosowania nowoczesnych środków przeciwbólowych, które sprawiają, że chory nie czuje bólu nawet w czasie terapii głębokich uszkodzeń. Po oczyszczeniu kanałów zęba oraz ich zdezynfekowaniu, ząb zostaje wypełniony – dla prawie wszystkich pacjentów oznacza to ostatni etap leczenia. Zdarza się jednak, iż po pewnym czasie ząb znów się uszkadza – ostatecznym wyjściem w takich sytuacjach okazuje się ponowne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Czemu jego zastosowanie jest wtedy niezbędne? Jak wybrać stomatologa do przeprowadzenia takiej terapii?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – jak przebiega?

W razie wtórnego leczenia kanałowego wskazane jest zazwyczaj zastosowanie mikroskopu. Rozwiązanie to bywa też niezbędne, jeżeli kanały zęba okazują się zakrzywione lub jego anatomia jest nietypowa z innych powodów. Co istotne, leczenie kanałowe pod mikroskopem nie różni się od zwykłego leczenia – jest obecnie zupełnie bezbolesne, a odpowiedni mikroskop znajduje się nad ustami chorego, nie powodując żadnego bólu. Ceny leczenia kanałowego pod mikroskopem uzależnione są od poziomu uszkodzeń i numeru zęba.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – jak znaleźć lekarza?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem nie okaże się nieprzyjemne i przyniesie oczekiwane skutki tylko wtedy, gdy znajdziemy odpowiedniego dentystę. Kluczowe będą jego kwalifikacje i staż, a o nich wiele mówią między innymi uzyskane certyfikaty. Dobrze również dowiedzieć się, co o konkretnym dentyście piszą poprzedni klienci – ich komentarze bez trudu znajdziemy na forach. Przy wyborze stomatologa przeprowadzającego leczenie kanałowe pod mikroskopem nie powinniśmy natomiast kierować się ceną – przecież stawką jest nasze samopoczucie.