
Lekarz do zadań specjalnych – chirurg naczyniowy
19 października 2016Chirurdzy mają bardzo odpowiedzialną profesję, wymagającą nieprzeciętnej staranności i kompetencji. Jakimi kryteriami należy kierować się szukając dobrego specjalisty i czym dokładnie zajmuje się chirurg naczyniowy?
Chirurg naczyniowy – kiedy pomaga?
W dzisiejszych czasach medycyna posiada coraz lepsze techniki i umożliwia pełną remisję nawet bardzo groźnych schorzeń. Operacjami najczęściej przeprowadzanymi przez chirurga naczyniowego są te dotyczące miażdżycy, przepukliny oraz niewydolności kończyn górnych, będących efektem powolnego odkładania się w organizmie szkodliwych związków. Choroby takie pojawiają się szczególnie po 50. roku życia oraz u osób lubiących używki i tzw. śmieciowe potrawy. Największe szkody wyrządza palenie papierosów, jedzenie dużych porcji cukru, brak aktywności fizycznej.
Chirurg naczyniowy – pomoże nieinwazyjnie
Chorzy cierpiący na żylaki zwykle poddawani są zabiegom przeprowadzanym nieinwazyjnymi metodami. Najpopularniejsze operacje to embolizacja i termoablacja. Termoablacja to leczenie z użyciem niewielkiej elektrody, stosowana przy usuwaniu mięśniaków macicy. Bardzo pomocna jest też skleroterapia, przede wszystkim w usuwaniu rozszerzonych naczynek. Chirurgia naczyniowa opiera się na nieinwazyjnych technikach, niemniej jednak zawsze sprawdzajmy przede wszystkim specjalizację chirurga, który zajmie się operacją. Sugerujmy się także zdaniem innych pacjentów. Najlepsze ośrodki z zakresu chirurgii naczyniowej to Kraków, Szczecin i Gdańsk.