Lekkie i kompaktowe domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

5 sierpnia 2022

Znajdź aparat do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której intencją jest poprawienie cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii blisko wiek temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy pompujące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i punktu masażu.

Urządzenie do presoterapii – stymulacja przepływu chłonki

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów chętnie stosowane są maszyny do presoterapii odtwarzające masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych komór urządzenie naciska na kończynę, pobudzając tym samym krążenie chłonki. Istnieje wiele zaleceń do korzystania z zabiegu presoterapii. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania i jako wsparcie w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia stała się też niezwykle popularna wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Szerokie możliwości wykorzystania urządzeń do masażu uciskowego przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tych aparatów. Współcześnie osoby często korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, za pomocą innowacyjnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do drenażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg masażu. Aparaty CarePump są dość lekkie i kompaktowe, więc bez problemu można zabrać je na wyjazd, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być obowiązkowo ustalone z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samodzielnie, gdyż istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. choroba nowotworowa czy zakrzepica, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]