Mydło Aleppo – dlaczego warto je stosować?

11 czerwca 2016

Pacjenci ze schorzeniami dermatologicznymi nie mogą stosować normalnego mydła. Obecne w nim substancje – a zwłaszcza zapachowe – mogą powodować dodatkowe podrażnienia. Dlatego tak chętnie wybierają oni mydła antyalergiczne, pozbawione żadnych dodatków. Nie wywołują one podrażnień, ale nie pomagają w dręczących ich schorzeniach. Takie właściwości ma natomiast mydło Aleppo. Jest ono robione jedynie z dostępnych w przyrodzie substancji, a poza tym korzystnie wpływa na zdrowie skóry. W jakich sytuacjach dobrze je wybrać? Z czego konkretnie jest wytwarzane?

Sekret skuteczności mydła Aleppo

Mydło Aleppo wytwarzane jest w Syrii i wykorzystuje się do tego, jak już napisaliśmy, wyłącznie niesyntetyczne składniki. Najistotniejsza jest oliwa z oliwek, która łączona jest z morskim wodorotlenkiem sodowym, dzięki któremu mydło się pieni, a później z olejem laurowym. Ten preparat wykazuje działanie antybakteryjne, a przy tym nie wywołuje podrażnień. Mydło Aleppo można stosować nie tylko do mycia – zda egzamin także podczas depilacji lub jako kosmetyk do włosów.

Mydło Aleppo – kup w sieci

Mydło Aleppo dostępne jest przede wszystkim w lepszych aptekach. Nierzadko niestety jego kupno jest dużym problemem – zwłaszcza, że na sklepowych półkach sprzedawane są także wersje ze sztucznymi domieszkami, które nie są polecane dla ludzi z alergiami. Warto więc nabyć mydło Aleppo w sieci. Unikniemy tak długich wędrówek po sklepach, a zarazem zyskamy gwarancję, że kupimy produkty najlepszej jakości.