Na co pomogą olejki eteryczne?

18 czerwca 2016

Olejki eteryczne nie tylko świetnie pachną, ale też pozytywnie działają na nasze zdrowie. Większość z nich jest remedium na schorzenia skórne. Olejek lawendowy zwalcza schorzenia pasożytnicze, zbliżone zalety posiada także olejek z drzewa herbacianego, który oprócz tego używany może być przy pryszczach lub owrzodzeniu. Przed zastosowaniem olejków na skórze pamiętajmy rzecz jasna, że większość z nich powinna być rozcieńczona – możemy użyć w tym celu oleju rzepakowego lub balsamu. Jak poza tym możemy wykorzystać olejki eteryczne? Gdzie je kupić?

Olejki eteryczne – naturalne leki

Olejki eteryczne będą pomocne nie tylko w dolegliwościach dermatologicznych. Sporo z nich – jak chociażby olejek melisowy lub lawendowy posiada również działanie uspokajające. W tym celu najlepiej zastosować odpowiedni kominek ze świeczką. Olejki eteryczne mogą także być wykorzystywane do wdychania – wówczas należy rozpuścić je we wrzątku. Na układ oddechowy dobrze wpływa na przykład wspomniany olejek z drzewa herbacianego.

Olejki eteryczne – gdzie kupić?

Olejki eteryczne są dostępne w różnych sklepach, jednak nierzadko są to tylko kompozycje aromatyczne, które nie wpływają na zdrowie. Nie zawsze również znajdziemy olejki, o które nam chodzi. Jak zatem postąpić, by znaleźć odpowiednie olejki eteryczne? Najbardziej trafionym pomysłem bez wątpienia będzie skorzystanie z sieci. W e-sklepach bez trudu wyszukamy najróżniejsze olejki, a co najważniejsze – są one w niskich cenach.