Nie daj się smogowi! Wypróbuj maskę antysmogową

6 listopada 2016

Smog to nienaturalne zjawisko atmosferyczne, które może pojawić się często podczas bezwietrznej pogody i znacznego zamglenia. Jest on charakterystyczny przede wszystkim w dużych skupiskach miejskich, w których powietrze jest bardzo mocno zapylone. W smogu zawieszone są szkodliwe dla organizmu substancje. Jak można się przed nimi ochronić?

Maska antysmogowa – w jaki sposób ochroni przed smogiem?

Na ulicach miast w Polsce coraz częstszym widokiem są przechodnie noszące maskę antysmogową na twarzy. Kluczową częścią takiej maski jest filtr. Wybierając maseczkę, którą planujemy nosić w mieście, zwrócić trzeba uwagę, czy filtr wykonany jest z aktywnego węgla. Taki filtr bardzo dobrze ochroni także przed zanieczyszczeniem gazami. Filtr umieszczony w masce musi być systematycznie zmieniany, w przeciwnym razie przestanie ona spełniać swoją rolę. Dowiedzmy się też, jak duże cząstki zanieczyszczeń zatrzymuje wybrana przez nas maska, ponieważ Za najlepsze uważane są te z filtrem będący w stanie zatrzymać zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrometra. Taki filtr przechwyci nie tylko pyłki, ale także wszelkie szkodliwe substancje.

Jaką maskę antysmogową kupić?

Wśród masek antysmogowych możemy znaleźć specjalne maski przeznaczone dla osób aktywnych fizycznie. Nawet w najmniejszym stopniu nie przeszkadzają one podczas joggingu. Przepływ filtrowanego powietrza bywa w nich lepszy niż w zwykłych maskach antysmogowych. Niezależnie jednak od tego, czy w masce planujemy trenować czy po prostu spacerować po mieście, należy zwrócić uwagę, aby była ona bardzo dobrze dopasowana do naszej twarzy. Oferowane obecnie maski antysmogowe wytwarzane są z surowców hipoalergicznych, dzięki czemu mogą być bez obaw stosowane przez osoby cierpiące na alergię. Producenci maseczek starają się, aby nie tylko skutecznie odgradzały nas one od szkodliwych substancji, ale też żeby miały atrakcyjny wygląd. Ciekawy design i szeroki wybór kolorów sprawia, że każdy może znaleźć dla siebie idealną maseczkę.