Oczyszczacz powietrza – urządzenie przydatne z wielu powodów

25 lipca 2020

Kwestia pyłu zawieszonego w powietrzu dotarła już do świadomości statystycznego Polaka i z rzadka jest umniejszana. Obywatela naszego kraju mają świadomość, że jakość powietrza, które na co dzień wdychamy, silnie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Jednakże póki nie będą wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy jest zmuszony sam zatroszczyć się o swoje samopoczucie, przykładowo poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie pomocne rezydentom dużych aglomeracji

Im bardziej zurbanizowany region, tym większe jest niebezpieczeństwo występowania wysokiego stężenia pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Na rozwój licznych chorób układu oddychania podatni są w szczególności rezydenci metropolii oraz okolic w pobliżu fabryk wydzielających do atmosfery pokaźne ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w dużej mierze osłabić niekorzystny wpływ zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to już coś nowego na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza licznych renomowanych producentów, jak m.in. Airdog, LIFAair bądź Meaco, od lat znajdują się w ofercie polskich sklepów. Co kluczowe, poza wyłapywaniem z atmosfery cząsteczek pyłu, często mają one również inne pożyteczne funkcje.

Oczyszczacze powietrza eliminują nie tylko pyły i zarazki

Oczyszczacze powietrza występują w wielu rozmiarach, w związku z tym łatwo dostaniemy sprzęt najlepsze do danej kubatury mieszkania. Są to urządzenia względnie nieduże, dlatego bez wysiłku daje się je przesuwać pomiędzy pomieszczeniami. Nie licząc usuwania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wychwytują one dodatkowo drobnoustroje oraz grzyby, które mogą być powodem szeregu reakcji alergicznych bądź chorób, jak również niebezpieczny benzen. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje i nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy w domu orzeźwiającą atmosferę, a jednocześnie przynosi spokojniejszy sen. Niektóre urządzenia posiadają też czujniki ostrzegające o obecności CO2. Korzystanie z oczyszczacza powietrza zaleca się przede wszystkim alergikom.