Odchudzanie – odżywki

3 czerwca 2016

Jak najefektywniej osiągnąć formę? Odchudzanie bez negatywnych skutków dla zdrowia.

Chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów? Odchudzanie to postanowienie na obecny rok? Pamiętaj, że bycie fit to nie chwilowa restrykcyjna dieta , to odmiana stylu życia.

Brak śniadania przed wyjściem do pracy, czy szkoły i nieregularne posiłki w czasie dnia nie są dobrym modelem odchudzania, głównie ze względów zdrowotnych.

Jeśli chcesz zapobiec efektowi yo yo, niewskazane jest całkowite eliminowanie produktów zawierających wartościowe mikro- i makroskładniki. Aby Twój organizm funkcjonował odpowiednio i by miał dostateczną ilość energii , by wykonywać podstawowe czynności życiowe, musisz dostarczyć mu dostateczną ilość kalorii. Diety opierające się na wybranych produktach nie zawierają całej gamy minerałów, które są kluczowe dla organizmu pod względem fizjologicznym, a również mają wpływ na stan Twojej skóry, włosów i paznokci. Podczas takiego odchudzania może dostrzeżesz dość szybką utratę wagi, ale w dłuższej perspektywie może to negatywnie odbić się na stanie Twojego zdrowia, a powrót do normalnego odżywiania przyniesie odwrotny efekt.

Odchudzanie z głową

Zwróć uwagę by nie eliminować ze swojej diety całej grupy produktów jak np. węglowodanów czy tłuszczy. Każda z nich ma znaczący wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu.

Cukry – eliminować z diety, czy nie?

Jeżeli chodzi o węglowodany, to wskazane jest zamienić je z prostych na złożone, które są źródłem energii przez dłuższy okres czasu.

Tłuszcze w diecie odchudzającej

Jeśli chodzi o tłuszcze należy wprowadzić do diety te zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe.

Odchudzanie, a zawartość białka w diecie

Białka odgrywają istotną rolę w związku z tym, iż są głównym budulcem komórek. Nie należy pominąć witamin, które maja wpływ na wygląd naszej skóry oraz paznokci. Jeśli nasze pożywienie nie dostarcza ich w należytych ilościach, możemy zacząć używać suplementy diety. Ich bogata oferta pozwala na wybór zgodny z osobistymi preferencjami.

Aktywność fizyczna podczas odchudzania!

Warto również zwrócić uwagę na rolę uprawiania sportu. Tylko połączenie racjonalnej diety oraz ruchu może przynieść pożądane efekty. A odchudzanie nie będzie już męką.