Proteza czy implantologia? Co wybrać?

23 listopada 2016

Dawniej osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” uzębienie, skazane były na to, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to jednak dobre rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie jest bardzo komfortowe. Dlatego tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, ale też posiadają sporo innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie trwałych rezultatów, do zera minimalizując ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze zatem powiedzieć parę zdań o tym, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębowych, które typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Implantologia – jak przebiega leczenie?

Współcześnie implantologia stosuje 2 typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm oraz nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczne skrócenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości nawet po 3 miesiącach. Do tej pory musi stosować chłodne kompresy, zaś bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się bardzo ciepłych dań, palenia tytoniu oraz napojów zawierających alkohol. Istotne jest również stosowanie odpowiednich preparatów, które zmniejszają dyskomfort oraz obrzęk.

Implantologia – jakiemu dentyście zlecić?

Implantologia ma spory wpływ na komfort życia pacjentów – dlatego bardzo ważne okazuje się to, żeby znaleźć właściwego lekarza. Jak więc uniknąć niemiłych niespodzianek oraz trudności ze zdrowiem? Dobrze postąpimy zlecając wykonanie implantów zębowych stomatologowi z dużym doświadczeniem i pozytywnymi komentarzami poprzednich klientów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu dentystycznego z pewnością znajdziemy istotne informacje.