Psychiatra

31 sierpnia 2016

Bezsenność, brak chęci do życia lub bardzo złe samopoczucie – te objawy mogą oznaczać chorobę psychiczną. Jednak także ci pacjenci, którzy doskonale wiedzą, iż potrzebny jest im psychiatra, odkładają wizytę w jego gabinecie. Wstydzimy się jednak zdecydowanie niepotrzebnie, a skutki tego działania bywają naprawdę przykre. W jakich sytuacjach zależy poprosić o pomoc lekarską?

Psychiatra zajmie się neurozą

Kiedy każde zadanie wywołuje zmęczenie, bywasz rozdrażniony albo nie potrafisz zatrzymać złych myśli, możesz chorować na nerwicę. Zaburzenia tego rodzaju zdarzają się dziś z dużą częstotliwością, a ich powodem mogą być za duże tempo życia, nerwy albo traumatyczne przeżycia z przeszłości. Dzięki właściwym medykamentom oraz rozmowom, psychiatra pomoże ci jednak poradzić sobie z neurozą, a potem stopniowo wrócić do zwykłego życia – statystyki pokazują, że szybko zdiagnozowana nerwica jest w stu procentach uleczalna.

Rozpoznajesz depresję? Pędź do psychiatry

Żadna rzecz nie sprawia ci radości i obarczasz się winą za wszystkie niepowodzenia? Nie masz ochoty wyjść z łóżka, a na domiar złego masz za silne lub zbyt słabe łaknienie? Nie czekaj i udaj się do lekarza – szybko zdiagnozowaną depresję można szybko wyleczyć. Psychiatra zastosuje odpowiednie dla ciebie środki i najpewniej skieruje cię na terapię z psychoterapeutą – a takie ruchy odczuwalne skutki dadzą tylko wtedy, gdy gabinet lekarski odwiedzisz tuż po stwierdzeniu najwcześniejszych zwiastunów.