Skuteczne wybielanie zębów u stomatologa

27 stycznia 2017

Zdrowe i białe zęby to marzenie każdego. Niestety mnóstwo negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i sprawia, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające działają efektywnie. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Jakie metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Mycie uzębienia po jedzeniu i piciu pomaga zachować zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (lakiery, pasty, nakładki), nie gwarantują długotrwałych rezultatów. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna posiada szereg narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najchętniej wybierane? Stomatolodzy szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia zauważalne rezultaty już po trzech zabiegach. Zabieg nie wywołuje bólu i jest całkowicie bezpieczny dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów – specjalny żel do naświetlania

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Wstępnym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. W dalszej kolejności przy pomocy specjalistycznego wzornika oznacza się barwę zębów przed wybielaniem. Po przeprowadzeniu początkowych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Istotne jest także dobre dobranie PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba efektywnie redukując nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 15 tonów, rezultaty są zatem spektakularne i utrzymują się do dwóch lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej kilka dni. Znakomite rezultaty daje również wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.