Szukasz stomatologa? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę

13 lipca 2022

Uzyskaj poradę stomatologa w Krakowie.

Ból zęba to niezwykle uciążliwe odczucie. Z tej też przyczyny dentysta jest zazwyczaj jedynym lekarzem specjalistą, którego większa część osób odwiedza w miarę regularnie. Ale jak znaleźć dobrego stomatologa?

Dobry dentysta – bliska lokalizacja i szeroki zakres oferty

Zamieszkali w miastach oraz liczebniejszych miejscowościach bez trudu odnajdą w okolicy jakiś gabinet stomatologiczny, bowiem jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych usług lekarskich oferujących prywatne leczenie i profilaktykę. Co trzeba wziąć pod uwagę wybierając specjalistę, któremu zdecydujemy się oddać pod opiekę nasze zęby? Dobrze, gdy gabinet stomatologiczny mieści się niedaleko domu pacjenta, by w razie nagłego wypadku (złamania zęba, przenikliwego bólu lub wypadnięcia plomby) nie marnować czasu na dotarcie do specjalisty. Terminy działania gabinetu także są ważne – gdy w dni powszednie dentysta przyjmuje pacjentów minimum do godz. 20:00, pacjent bez przeszkód umówi się na zabieg bez potrzeby wypisania dnia urlopu w miejscu zatrudnienia. Warto także spojrzeć na szerokość oferty gabinetu stomatologicznego i specjalizacji, którymi szczycą się jego stomatolodzy. Im szersza oferta, tym większa szansa, że niezależnie od od złożoności przypadku z jakim chory zgłosi się do gabinetu, zostanie on kompleksowo obsłużony bez konieczności odsyłania go do innych gabinetów. Nie ignorujmy również opinii byłych pacjentów danego stomatologa – jeżeli wypowiadają się oni pozytywnie odnośnie oferowanych przez specjalistę usług, bez obaw można zapisać się na wizytę.

Zespół gabinetu stomatologicznego musi iść z duchem nowoczesności

Medycyna to ciągle rozwijający się sektor nauki, toteż i dentyści powinni podążać za duchem innowacji. Szukajcie w związku z tym takiego gabinetu stomatologicznego, którego personel nieprzerwanie zdobywa nową wiedzę, by być na bieżąco z nowoczesnymi technikami. Jednakże sama wiedza to za mało – za nią powinno iść również wykorzystanie przez stomatologa najnowocześniejszych urządzeń, instrumentów i komponentów. W trzecim dziesięcioleciu XXI w. kolejnym ważnym aspektem konsultacji u stomatologa jest też sprawa bezpieczeństwa i higieny, stąd przed wizytą w gabinecie stomatologicznym trzeba zweryfikować czy egzekwuje on surowe zasady aseptyki, które ochraniają w równym stopniu pacjenta, jak i kadrę medyczną.

Dane adresowe:
DentoCentrum
ul. Krowoderskich Zuchów 22
31-272 Kraków

Mob.: +48 600 347 147
E-mail: [email protected]