Terapia laserem wysokoenergetycznym – stymulacja mięśni i blokada bólu

20 marca 2020

Zamów lasery wysokoenergetyczne

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika wykorzystująca silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przenika ona do głębokich tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, a także przyczynia do poprawienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, że ta technika leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można użyć do rehabilitacji prawie wszystkich części ciała. Częstokroć jest stosowany przez personel opiekujący się sportowcami – bardzo dobrze sprawdza się jako środek minimalizujący dolegliwości bólowe po treningach i leczący skutki kontuzji takie jak: naderwania ścięgien, skręcenia stawów czy achillodynia. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są też używane między innymi w leczeniu lumbago, zapalenia stawów, dyskopatii szyjnej oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest też przydatny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – aparat

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różną budowę i, w rezultacie tego, odmienny sposób emisji lasera. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które emitują podczerwień lub światło ze spektrum czerwonego.

Dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]