Tytanowe implanty zębowe. Solidna podstawa dla korony

5 lutego 2020

Implanty stomatologiczne to doskonały sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się także w przypadku sporych ubytków, a nawet bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a jeśli odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z jakich materiałów wytwarza się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębowe – materiały

Na samym początku należy wspomnieć, że implant zęba to jedynie ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, cechującego się dużą wytrzymałością. Jego ogromną zaletą jest także fakt, że nie reaguje z żadną substancją ani nie koroduje – jego stosowanie jest więc w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzymuje kilkanaście lat.

Z czego wytwarza się korony implantów stomatologicznych?

Zróżnicowanie materiałów, z których wykonuje się korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z koroną porcelanową, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a oprócz tego nie wywołuje uczulenia. Implantologia oferuje też stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega uczuleniom. Ostateczna budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane najczęściej w miejsce tylnych zębów.