Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

9 grudnia 2016

Nie wszystkie choroby uzębienia można zlikwidować tradycyjnymi sposobami. Kiedy okazują się one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem bywa zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się na przykład w razie uszkodzonych dziąseł, potrzeby wstawienia implantów lub mostów, dużych uszkodzeń zębów oraz chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego typu nowotworów lub owrzodzeń. Które techniki bywają jednak stosowane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty udać się, by leczenie było były komfortowe, a nie spotkały nas przykre pomyłki?

Chirurg stomatolog – zabiegi

Niewątpliwie najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – również tych znacznie uszkodzonych, wymagających otwarcia tkanek i dłutowania. W przypadku dużych ubytków czy pacjentów po wypadkach konieczne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to także należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także terapią różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą nowotworów lub owrzodzeń – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć lekarza?

Jak nietrudno się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych trudności. Warto zatem powiedzieć parę zdań o tym, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog i czym kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najważniejsze jest na pewno to, aby wykorzystywał on wyłącznie innowacyjne urządzenia i, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Dużą wagę ma także atmosfera w poradni oraz podejście dentysty do pacjentów – wiele powiedzą nam na ten temat opinie dotychczasowych pacjentów, które znajdziemy na przykład w sieci lub wśród bliskich.