Wizyta u dentysty nie boli

17 września 2016

Mimo wiedzy o tym, że o zęby należy naprawdę się troszczyć, Polacy wciąż nieczęsto wybierają się do dentysty. Przyczyną zazwyczaj jest zwykły lęk, który rzecz jasna aktualnie jest zupełnie nieuzasadniony. Dentysta dziś stosuje bowiem innowacyjne przyrządy, zaś chorzy nie powinni denerwować się bólem. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają wykonanie wielu złożonych zabiegów. Z jakimi problemami jednak najczęściej przychodzimy do gabinetu? Jakie zabiegi cieszą się szczególnym zainteresowaniem chorych?

Z jakimi schorzeniami udajemy się do dentysty?

Nieczęsto już udajemy się do dentysty z zębami, których nie da się już zrekonstruować. Takie sytuacje niestety nadal się zdarzają, a jedynym rozwiązaniem jest wówczas usunięcie zęba i zastosowanie implantu. Na szczęście oczywiście sporo zębów dentysta może odbudować – z użyciem nowoczesnych narzędzi będzie to osiągalne również w przypadków poważnych ubytków. Jakie rozwiązania na to pozwalają?

Dentysta – nowoczesne rozwiązania

Eliminacja dyskomfortu w czasie wizyt u stomatologa wynika przede wszystkim z wykorzystania nowych metod borowania zębów. W miejsce zwykłych wierteł dentysta stosuje obecnie między innymi specjalne żele oraz gaz. Skaler i światło to kolejne rozwiązania, których używa dentysta. Natomiast kliny są stosowane w szczególności w czasie rekonstrukcji koronek. Pozwalają na one dotarcie światła polimeryzującego do trudno dostępnych miejsc oraz odseparowanie zębów.