Wizyta w gabinecie trychologicznym remedium na problemy z łysieniem

4 listopada 2016

Gdy zaobserwujemy początkowe objawy wypadania włosów, zazwyczaj udajemy się do gabinetu trychologicznego. Osłabienie włosów to problem, który wbrew pozorom dotyka nie tylko mężczyzn, ale również coraz częściej kobiet.

Jak przebiega diagnoza chorób włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog potrafi, dysponując działaniem profesjonalnych sprzętów medycznych, wyposażonych w mikroskopijne rejestratory, ocenić stan skóry głowy, mieszków włosowych, budowę włosów. Trycholog musi wstępnie dokładnie zbadać, co jest podłożem wypadania owłosienia na głowie, żeby dobrze wyselekcjonować rodzaj leczenia. Niestety ciężko przezwyciężyć powody dziedziczne, które są najczęstszym impulsem powodującym osłabienie włosów. Inne kluczowe przyczyny to stres, niewłaściwa pielęgnacja, obciążanie włosów częstymi farbowaniami. Szkodzi nam także stosowanie maseczek z mocno drażniącymi detergentami.

Jakie terapie wykonuje się w gabinecie trychologicznym?

Remedium na nasze problemy z włosami może okazać się wizyta w gabinecie trychologicznym. Pracujący tam trycholodzy mogą podpowiedzieć pacjentom liczne sposoby na zagęszczenie owłosienia. Są to terapie jak najbardziej nieinwazyjne, które przynoszą doskonałe rezultaty. Najczęściej stosowana – i dodatkowo niezwykle efektywna – jest mezoterapia igłowa. Terapia zapewnia doskonałe efekty, nie tylko gdy zmagamy się z genetycznym wypadaniem włosów, ale także tym spowodowanym stresem. Sprowadza się do wstrzyknięcia w skórę głowy pełnowartościowych substancji i witamin, które pobudzają cebulki do dynamicznej produkcji nowych włosów. Należy skorzystać z serii takich terapii, ponieważ jedynie częste dostarczanie skórze ważnych substancji przynosi doskonałe wyniki. Włosy wyraźnie się zagęszczają, są grubsze i zdrowe już po kilku mezoterapiach. Trycholog zatem z pewnością pokaże jak osiągnąć nasz cel – gdy chcemy cieszyć się zdrową czupryną.